0544-788-499 א’, ד’ - 16:00-20:00

אוזניים – אוטופלסטיקה

ד”ר חייק לאחר בדיקתכם ובדיקות מתאימות  ולאחר שישמע על הציפיות שלכם מהניתוח יחליט ויסביר לכם בפירוט על אשר ניתן להשיג הניתוח ויחליט האם הציפיות תואמות לתוצאות האפשריות. במידה והמועמד לניתוח הוא מתחת לגיל 18 הייעוץ יבוצע רק בנוכחות ההורים שיחתמו על טופסי ההסכמה. ההורים והילד יקבלו הסבר מפורט וידונו בכך עם ד”ר חייק לפני החלטה על הניתוח.

 יוסבר לכם בפירוט על כל הסיבוכים האפשריים, סיבוכים שיכולים לקרות בכל ניתוח וכן על סיבוכים אפשריים לכל ניתוח באופן יותר ספציפי. ההסבר מיועד לתת לכם כלים לקחת החלטה לגבי הניתוח ובכדי למזער את הסיכונים.

 בד”כ הניתוח יבוצע בהרדמה כללית או בהרדמה מקומית משולבת בטשטוש ולרב מומלץ להישאר ללינה של לילה אחד להשגחה. במידה ותחליטו עם ד”ר חייק להשתחרר ביום הניתוח אנא דאגו לליווי מתאים לאחר הניתוח לביתכם ולמישהו אשר ישהה במחיצתך בלילה שלאחר הניתוח. לרב ניתוחים אלה מצריכים השגחה של לילה אחד לפחות. אם מדובר בילד מתחת לגיל 18 נוכחות אחד מן ההורים בלילה תתאפשר.

 בניתוח עצמו אתם תקבלו חומרי הרדמה אשר יעזרו לכם להירגע בתהליך ההרדמה ואשר ימנעו מכם כאבים בזמן הניתוח ולאחריו. לאחר הניתוח אתם תשהו כשעה בחדר התאוששות ולאחר מכן תועברו לחדר להשגחה נוספת. האזור המנותח יהיה חבוש בחבישה. החבישה היא מינימלית ומתאימה לניתוח אותו תעברו ואשר לגביו תקבלו הנחיות לפני הניתוח. ההחלטה על סוג החבישה תילקח על ידי ד”ר חייק על פי מהלך הניתוח.

 מיד לאחר הניתוח יעזרו לכם לקום ולהתהלך. הקימה המוקדמת באה למנוע סיבוכים של היווצרות קרישי דם ו/או דלקת ריאות. תקבלו הנחיות ויתכן אף בלון או מתקן אשר עוזרים לנשימה לאחר ניתוח.

החבישה לאחר הניתוח תלויה בהיקף הניתוח. אתם תוכלו להתקלח עם מים וסבון 24 שעות לאחר הניתוח. כל התפרים הם נספגים ואין צורך להסירם. לפעמים יוסרו קצוות לאחר שבועיים אם החוט לא יפול מעצמו. בתחילה אזור הניתוח יהיה נפוח ויתכנו שטפי דם למשך כשבועיים עד שלושה. רב הנפיחות חולפת לאחר כחודש. צורת האוזן כמעט סופית של האזור המנותח תראה מיידית לאחר הניתוח  גם אם הצורה הסופית תהיה רק לאחר מספר חודשים בחלוף הבצקות. כל אלו ייעלמו לאחר מספר ימים או שבועות.

 לאחר הניתוח ד”ר חייק זמין בכל שעה ובכל יום בשבוע. לאחר הניתוח יינתן לך מספר הטלפון האישי של ד”ר חייק ויהיה ניתן להשיגו בכל שאלה או צורך. היחס האישי לו תזכו כבר במהלך הייעוץ הראשוני יהיה קיים גם לאחר הניתוח. כל החלפת חבישה או טיפול בפצע הניתוחי יבוצע על ידי ד”ר חייק. לאחר הניתוח תהיה ביקורת ראשונית לאחר לא יותר משבוע או על פי הצורך. אתם תחזרו לביקורות תכופות על פי צורת החלמתכם ועל פי הצורך. הביקורות יהיו לאחר מכן פחות תכופות.

 לאחר הניתוח יהיו כאבים. לרב הכאבים ניתנים לשליטה על ידי כדורים נגד כאבים כמו אופטלגין או אקמול. מומלץ ביומיים הראשונים לאחר הניתוח לקחת נוגדי כאבים. הנחיות יינתנו בהתאם לדיון שיהיה לפני הניתוח עם ד”ר חייק.

מומלץ לא לבצע פעילות גופנית מאומצת מספר שבועות לאחר הניתוח. יהיה עליכם לשכב עם ראש מורם ולעשות שימוש בקומפרסים קרים, וסרט טניס הנועד לשמור על האוזן צמודה ולמנוע פגיעה בה. ניתן לבצע פעולות שגרתיות ללא מגבלה. מיד לאחר הניתוח העור יהיה מתוח ולפעמים יופיע יובש. לאחר הניתוח והמקלחת הראשונה ניתן להשתמש בכל קרם לחות ויש להימנע ממריחה על אזור החתך. אזור הניתוח יהיה מעט נוקשה ורק לאחר מספר שבועות או חודשים הוא יתרכך. בביקורים שלאחר הניתוח תוכלו להיוועץ עם ד”ר חייק  על המשך תהליך הריפוי.

לרב יש לקחת חופש מהעבודה  על פי סוג העבודה והפעילות אשר עלייך לבצע ועל פי הניתוח שבוצע. לרב בשל שטפי דם מומלץ לקחת חופשת מחלה של כשבוע. תוכלו להיוועץ עם ד”ר חייק על פי ניסיונו בזמן ההחלמה הספציפי לכל ניתוח.

 יש לזכור כי כל אחד אשר שוקל לבצע ניתוח צריך לשקול את הצדדים החיוביים וגם את הסיכונים.

הניתוח הם שכיחים ומבוצעים במאות ואלפי נשים גברים וילדים בעיקר ברחבי העולם. הצורה הטובה ביותר לשמוע וללמוד על הסיכונים היא על בסיס אישי עם ד”ר חייק. בכל ניתוח קיימים סיכונים בחלקם נמוכים וקיימים בכל ניתוח ובחלקם קיימים יותר על פי הנתונים האישיים.

כל הסיבוכים יוזכרו ויוסברו במהלך הייעוץ  ולאחר בדיקתך.

סיבוכים כמו זיהום דימום, יצירת אי סדירויות ואסימטריה, פתיחה של תפרים בקו החתך, צלקות וסיכונים בהרדמה כולם יוסברו במהלך הייעוץ. במקרים נדירים קיימת חזרה של הבלט ולא בהכרח דו צדדית בשל האלסטיות ותכונות של קפיץ ביולוגי הקיים בסחוס האוזן. במקרים אלו ניתן לבצע תיקון נוסף כחצי שנה לאחר הניתוח. במקרה זה ד”ר חייק יהיה לצידך ויעזור לך לעבור תקופה זאת.