0544-788-499 א’, ד’ - 16:00-20:00

האם צריך להחליף שתלי סיליקון?

השתלים ה”חדשים” הם בעלי תעודת אחריות “לכל החיים”. למרות זאת האיגוד הישראלי לכירורגיה פלסטית ואסטתית מתוך ניסיון עתיר שנים ממליץ על החלפת שתלי הסיליקון כל 10-15 שנים מאחר ולדעתנו קיים בלאי טבעי אשר מביא לדליפה של השתלים שממנה עדיף להימנע.

לאחרונה דווח על מקרים של ALCL  – -גידול מקומי של הקופסית מסביב לשתלים מסוגים מסויימים. אין הוראה שלא לבצע את הניתוח. הטיפול הוא לרב מקומי על ידי כריהת של הקופסית. עדיין מדובר בשכיחות קטנה!.

קיימים היום גם תסמינים שזוהו על ידי פרופ שיינפלד משיבא כתסמונת דיינפלד או תסמונת ASIA. מדובר בסתמינים מכאבי ראש, שכחה כאבי פרקים תופעות עוריות ואחרים אשר גם להם אין קשר חד משמעי וברור להמצאות שתלי הסיליקון והדבר עדיין במחקר.

ידוע היום כי חלק מהנשים אשר נשלחות בשל תלונות ותסמינים להוצאת המשתלים מדווחות על הקלה חלקית או מלאה או ללא הטבה בכלל בתסמינים לאחר הוצאת המשתלים והקופסית (צלקת פנימית מסביב לשתל). הוצאת הקופסית תלויה במיקום הקופסית באיכותה (לפעמים ממוקמת על הצלעות והוצאתה מסוכנת, או שהקופסית כמעט ואינה נמצאת או נראית לעין ולא ניתן להוציאה בשלמות). ניתן לנסות ולהוציא ככל הניתן מהקופסית אך לא ניתן להבטיח זאת מראש כמו שלא ניתן להבטיח הוצאה מלאה של הסיליקון באם דלף.