0544-788-499 א’, ד’ - 16:00-20:00

הרמת שדיים

הרמת שד נעשית על מנת לתקן צניחה של השד. צניחה מוגדרת על ידי הפלסטיקאים על פי מיקום הפטמה ביחס לאזור הקפל התת שדי. פטמה ועטרה אשר נוטים להיות מתחת לקפל או מוטים ללמטה מצריכים הרמת שד. אם השד נפול אך עדיין גדול ומלא הרי שיש להרימו בלבד. במקרים בהם גם נפח השד ירד ועור השד רפוי ועודף יש לבצע הרמה והגדלה של השד על מנת לשחזר את הנפח. תוצאות של הרמת שד ישארו לאורך זמן אך הדבר דבר תלוי בסוג העור ומשקל השד. ככל שהשד גדול יותר התוצאות יהיו לזמן קצר יותר בשל משקל השד ונפילתו עם השנים.

הרמת שד יכולה להתבצע בכל גיל אך לרב מומלץ להמתין להתפתחות מלאה של השד (במקרה של התפתחות לא תקינה של השד.

הריון,והנקה כמו גם שינוים משמעותיים במשקל יכולים לשנות את התוצאות לאורך השמן. הריון והנקה יכולים להשפיע על תוצאות הניתוח, צורת השד וגודלו באופן משמעותי ולא ניתן לצפות זאת מראש. נשים רבות מבצעות את הרמת השד עוד לפני הריון או לידה במחשבה תחילה שאם השד ישתנה ויהיה צורך בעתיד הן יבצעו ניתוח נוסף. מאחר ולרב בזמן הניתוח לא פוגעים הפטמה והעטרה לרב אין פגיעה בהנקה ואין מניעה מהנקה.

במהלך הייעוץ ולאחר בדיקתך אדבר איתך על גודל השד וצורתו. אסביר לך על איך ניתן להחזיר את מיקום הפטמה והעטרה למקומן. עלייך לציין את כל הדברים אשר את חושבת שחשובים לך בצורת וגודל השד כדי שאוכל להעריך האם ניתן לענות על ציפיותייך בניתוח. במהלך הייעוץ תשאלי על תרופות, רגישויות, עישון והרגלים כמו גם על מחלות, ניתוחים ואשפוזים בעבר.

צברתי ניסיון רב בטכניקות שונות כחלק מעבודתי במקרים מורכבים של שחזורי שד וניתוחים אסטתיים. קיים מגוון רחב של שיטות אשר יש להתאים אלייך ספציפית. שיטות שלמדתי בברזיל וקנדה ושיטות אחרות הנהוגות יותאמו לך אישית על פי מבנה וצורת השד. אבדוק את השד כשם שכירורג כללי בודק את השד באופן שיגרתי. אראה לך את הדברים החשובים אשר נלקחים בחשבון כאשר שוקלים את ההרמה. יבחנו צורת השד, נפחו, מיקום פטמה ועטרה, סימטריה בין השדיים, איכות העור.

 מהלך הניתוח:

 הניתוח יבוצע בהרדמה כללית. קיימות שיטות שונות לניתוח. השיטה תותאם לך אישית לאחר בדיקתך. אין שיטה אחת לכל סוגי השדיים ולכן יש להחליט ספציפית על הטכניקה המתאימה לך. לרב קווי החתך הם מסביב לעטרה, קו ורטיקלי ומתחת לשד, חתך זה קרוי “עוגן” או T הפוך. בחלק מהמקרים ניתן לבצע חתך קצר מתחת לשד. קיימת טכניקה להרמת השד עם חתך מסביב לעטרה בלבד. בניתוח אסיר עור עודף וימקם את העטרה והפטמה מחדש במיקום המתאים.

 סיכונים:

 הסיבוכים בניתוח זה הם נדירים. אלפי נשים עוברות ניתוח זה בהצלחה כל שנה ללא סיבוכים משמעותיים עם תוצאות טובות. אך כמו בכל ניתוח קיימים סיכונים ויש כאלה שהם ספציפיים לכל חולה ולכן הן יוסברו בזמן הייעוץ ולאחר בדיקתך. כמו בכל ניתוח קיים סיכון של דימום וזיהום. אסימטריה, שינוי  ואובדן תחושה בפטמה וצלקות אך קיימים גם סיבוכים או תופעות לוואי ספציפיות לניתוח מסוג זה. יתכן ויהיה צורך בתיקונים קטנים לאחר הניתוח. עלייך לדון ולקבל הוראות לפני ואחרי הניתוח כדי למזער את הסיכונים המוזכרים.

במידה ואת אחרי הריון ניתוח זה יבוצע רק לאחר שתחלוף שנה מהריון האחרון.

 בהתאם לגילך או להיסטוריה משפחתית לסרטן שד תצטרכי להציג בדיקות דם, א.ק.ג, צילום חזה וכן ממוגרפיה ו/או אולטראסאונד ויתכן אף MRI. בדיקות אלו משמשות להערכת סיכונם וכבסיס להשוואה לשינויים בשד לאחר הניתוח.

 הניתוח אינו מונע ממך בעתיד לבצע בדיקה עצמית של השד. הניתוח אינו מגביר את הסיכון לחלות בסרטן שד. במידה ואת מעוניינת במהלך הביקורות או הייעוץ אלמד אותך לבצע בדיקה עצמית של השד. אם את מעשנת אמליץ על הפסקת העישון. לרוב יומלץ על הפסקת אספירין או נוגדי קרישה אחרים. הניתוח לרוב יבוצע בהרדמה כללית ויומלץ על לילה אחד של השגחה לאחר הניתוח.

 מהלך הניתוח לרב יהיה כמתואר בתיאור בכללי בטיחות בכירורגיה פלסטית. לאחר הניתוח לרב יהיו פלסטרים בלבד וחזייה. במקרים מסיימים יושאר נקז אשר יוצא ביום למחרת הניתוח לפני שחרורך.

 את תדרשי לאחר הניתוח לקום ולהתהלך בהקדם האפשרי, יש להימנע מפעילות פיזית מאומצת במשך 6 שבועות. יש להשתמש בחזיית ספורט 6 שבועות. במהלך הניתוח עשה שימוש בתפרים נספגים אשר אין צורך להוציאם אלא אם יישארו קצוות אשר לא יספגו. במהלך הביקורות שלאחר הניתוח יינתנו הוראות נוספות בכדי לזרז ולשפר את ההחלמה.

 לאחר הניתוח השד יהיה נפוח ובצקתי עם שטפי דם ויהיו שינויים בתחושה אשר לרב יחזרו לנורמה לאחר מספר שבועות עד חודשים.

לרב יש לקחת חופשת מחלה של כשבועיים. יתכן ותוכלי לחזור לעבודה אף לפני כן. יש להימנע מפעילות מינית למשך שבוע עד שבועיים עד להחלמה של החתכים הניתוחיים. לאחר מכן יהיה ניתן לחזור לנורמה בהתאם החלמתך.

 תוצאות:

 השד לאחר הניתוח יהיה מוצק יותר ומעוצב ומורם יותר למקומו הטבעי. גודל העטרה יותאם לשד המעוצב. רב הצלקות יטשטשו לאחר מספר חודשים ועד שנתיים. יתכן בהתאם ליכולת ההחלמה של גופך שחלק מהצלקות יראו.

יש לשמור על תוצאות הניתוח על ידי שימוש בחזייה שימנע את אפקט כוח המשיכה אך יש לציין כי עם חלוף השנים לרב השד נופל וניתן לתקנו מחדש על פי רצונך.

לציין כי כל רקמה אשר תוסר במהלך הניתוח תשלח לבדיקה באופן שיגרתי. תוצאות הבדיקה יתקבלו לאחר כשבועיים מהניתוח.

 כמו לאחר כל ניתוח את תישארי תחת השגחתי האישית והישירה. אקבע לך מועד ראשון לביקורת לאחר ניתוח וכן מועדים נוספים על פי תהליך החלמתך.