0544-788-499 א’, ד’ - 16:00-20:00

כוויות צלקות ושחזורים

קיבלתם כוויה מניסיוני אני מבין כי אתם ובני משפחתך עלולים לחוש מפוחדים או חרדים מעצם הכוויה ומודעים לכך שזו תקופה קשה “ומבלבלת” עבורכם. כמטפל מומחה בכוויות, אני רואה בהסבר חלק חשוב ובלתי נפרד מהטיפול.

המידע שתמצאו באתר זה נועד להקל על חששותיכם, להעניק לכם מידע על הצפוי לכם  ולענות על השאלות העיקריות שעשויות להתעורר במהלך הטיפול בכוויה.

בנוסף, ההסברים המפורטים שתמצאו יסייעו לכם להבין טוב יותר כיצד הכוויות משפיעות על הגוף כדי שתהיו מודעים לשלבים הצפויים בדרך להחלמה.

נגדיר מינוחים רפואיים, סוגי טיפול וחבישה בהם אתם עשויים להיתקל במהלך  הטיפול כמו גם פתרונות בהם תוכלו להיעזר על מנת להחלים מהר וביעילות מרבית.

נפרט על כווית בשלב החריף, לאחר החלמה והצתלקות.

    מרפאת פצעים וכוויות

 במרפאתי אני מטפל בכווית ופצעים כרוניים קשיי ריפוי. אם יש צורך אני דואג לאשפז כל כוויה אשר על פי ניסיוני זקוקה לטיפול תחת השגחה ביחידה אותה אני מנהל במרכז הרפואי שיבא.

 הטיפול בנפגעי כוויות מבוצע על ידי עבודת צוות רב מקצועי  ובמהלך  הטיפול במרפאה תפגשו ותכירו את חברי הצוות המטפל אשר ילוו אתכם על פי שטח הכוויה, עומק הכוויה והמגבלות התפקודיות אשר ייווצרו. עבודת הצוות חיונית לקביעת מטרות ויעדים טיפוליים על מנת לאפשר מתן טיפול ושרות איכותיים.

 

: הצוות כולל

מומחים – רופאים אני מומחה לכירורגיה פלסטית ואסטתית ויש לי התמחות על כאמור גם בכוויות. בהתאם לצורך מתקיים שיתוף פעולה עם רופאים מומחים נוספים מתחום טיפול נמרץ נשימתי, קרדיולוגיה, אורטופדיה, כלי דם, כירורגית כף יד, שיקום ,עיניים, אף אוזן גרון ועוד.
 מומחים למחלות זיהומיות על מנת לטפל בזיהומים הנפוצים בכוויות מתקיים שיתוף פעולה רציף עם היחידה למחלות זיהומיות.
פסיכולוגים קליניים  מטפלים ומלווים את המטופל ומשפחתו מרגע הפגיעה   ומסייעים בקבלת המצב החדש על כל היבטיו – חזרה לחיים רגילים ולחברה, השלמה עם  האובדן  והתמודדות עם שינויים בדימוי הגוף.
 אחות מוסמכת קיים טיפול בית אשר נעשה על ידי צוות הסיעודי אחות בוגרת קורס טיפול נמרץ ובעלות תואר ראשון ושני. האחות עם מיומנות וניסיון בטיפול בכוויות  ומלווה את המטופל ומשפחתו במהלך כל הטיפול על פי הצורך.
 מרפאים בעיסוק מסייעים למטופל להשיג עצמאות מרבית, חזרה לתפקוד אופטימאלי ולאורח החיים הקודם. במסגרת  תפקידם  הם אחראים על התאמת סדים, חבישות לחץ ועזרים נוספים לאכילה, כתיבה וכ”ו.
 פיזיותרפיסטים מסייעים בתרגול יומי של המטופל במטרה לשמור על טווחי תנועה מלאים של הגפיים ומבצעים  פיזיותרפיה נשימתית.
דיאטנים מסייעים בהתאמת תפריט אישי בהתאם למצב ומבצעים אמדן תזונתי במטרה להפחית  אובדן משקל  ולעודד את ריפוי הכוויה.
רוקחים קליניים  אחראים על ביקורת וייעוץ במתן תרופות, מינוני תרופות ותגובות בין תרופתיות.
מומחים בנושא כאב  מרכזים ומתאמים את הטיפול התרופתי הכולל לשיכוך כאב במהלך האשפוז.
עובדים סוציאליים מלווים את המטופלים ומשפחותיהם בנושא אפוטרופסות, קבלת דמי ביטוח לאומי, גישור בבעיות משפחתיות, קשר ותיאום עם הקהילה ועזרה לפסיכולוגית הקלינית בעבודתה.

כולנו כאן על מנת להעניק את מיטב הטיפול הרפואי והסיעודי ולסייע בהחלמה!

מהי יחידת כוויות?

אני מנהל יחידת הכוויות במרכז הרפואי שיבא. בעקבות המלחמות והיקף הנפגעים בישראל התעורר הצורך בהקמת היחידה לטיפול בנפגעי כוויות. יחידת הכוויות במרכז הרפואי על שם “שיבא” פועלת כיחידה ייעודית מזה למעלה מעשרים שנה, היא היחידה מסוגה בארץ ומציעה שירותים ייחודים וכוללים בנושא כוויות.

יחידה זו היא חלק מהמערך לכירורגיה פלסטית.

מספר המאושפזים עם כוויות בשנה מוערך כ – 120-100 מטופלים לשנה, כרבע מתוכם הם מטופלים עם כוויות נרחבות הדורשות טיפול נמרץ, טיפול טרום ניתוחי הכולל התאוששות ועד המעבר לשיקום.

בבית החולים קיים מרכז שיקומי המציע טיפול כולל ומשלים לטיפול בנפגעי כוויות לאחר שחרורם מהיחידה.

 הטיפול בכוויות כולל טיפול מקומי, טיפול כירורגי המכוון לבעיות חריפות וכרוניות בעקבות הפגיעה כולל ניתוחים שיחזוריים וטיפולים בצלקות.

 בית החולים מסונף לאוניברסיטת תל אביב. צוות היחידה משתתף באופן קבוע בהדרכה ובהכשרת צוותים עתידיים ברמה מקומית ארצית ובינלאומית. כמו כן במסגרת “תיקון עולם” משתף הצוות בשליחויות משרד החוץ ומציע שירותים כירורגים הכוללים ניתוחים והדרכה של צוותים ברחבי העולם .(קזחסטן,קניה,קמרון, פרו, פרגוואי, קפריסין). בנוסף, היחידה מספקת שירותי תיירות מרפא למדינות שונות בעולם .