0544-788-499 א’, ד’ - 16:00-20:00

לפני ואחרי ניתוח

לאחר השלמת כל הבדיקות, תחזרו למרפאתי כדי להיפגש שנית. בפגישה זו אוודא כי אכן ביצעתם את כל הנדרש מכם לקראת הניתוח וכן תוכלו להעלות שאלות נוספות. פגישה זו נוודא כי אכן אתם מוכנים לניתוח.

:ההכנות לקראת ניתוח
צום – לרוב נדרש צום מאוכל ושתייה של 6 שעות לפחות לפני ניתוח בהרדמה מלאה או חלקית. חשוב לציין כי במידה והינך נוטל תרופות, עלייך לעשות זאת לפני תחילת הצום.
בדיקת מרדים – לרוב תדרשו להגיע למרכז הרפואי שבו תנותחו כשעה לפני מועד הניתוח כדי לעבור בדיקת מרדים. יתכנו מקרים מסוימים שאף תדרשו להיבדק על ידי מרדים מספר ימים לפני הניתוח.
תיאום ציפיות אחרון – אשוחח אתכם שוב ויוודא כי ישנה הבנה מלאה לגבי אופן הטיפול וכן התוצאות הצפויות.
תרופות וציוד לשימוש לאחר הניתוח – יתכן ועוד לפני כניסתכם לחדר הניתוח תקבלו מרשמים למשככי כאבים ו/או לאנטיביוטיקה וכן עזרים לשימוש לאחר הניתוח (חזיית ספורט, חגורת בטן וכו’).
הבטחת הטיפול הרפואי הטוב ביותר – אני אישית, הצוות הסיעודי והמרדים נוודא ונעשה כל דבר על מנת להבטיח את ביטחונכם.
אלווה אתכם אישית לתוך חדר הניתוח ואוודא כי אתם רגועים ומוכנים לניתוח.
לאחר הניתוח:
ההתעוררות הינה מיד עם סיום הניתוח. בשלב זה, אלווה אתכם מחדר הניתוח לחדר התאוששות שם תקבלו מידע ראשוני על מהלך הניתוח. אצא ואדווח למלווים שדאגו לשלומכם על מצבכם. לאחר ההתאוששות, תועברו לחדר נוסף בו נוודא כי אתם חשים בטוב, ללא כאבים מיותרים או תופעות לאחר ניתוח לא רצויות. אדאג לוודא כי התעוררתם וקיבלתם את הטיפול הנדרש בכדי למנוע כאבים ולהבטיח את החלמתכם.
יתכן ותישארו להשגחה ללילה לאחר הניתוח. הדבר יוסבר מראש. במקרה זה, אגיע למחרת הניתוח  לבדוק לשלומכם ולוודא כי אתם מוכנים ללכת הביתה. במכתב השחרור שתקבלו, יינתנו הסברים מפורטים על אופן ההתנהלות בבית לאחר הניתוח ועד לביקורת הראשונה. כמו כן, תצויידו במרשמים לאנטיביוטיקה ו/או תרופות לשיכוך כאבים על פי הצורך והניתוח אותו עברתם.
המעקב לאחר הניתוח:
הביקורת הראשונה לרב תתקיים תוך ועד שבוע לאחר הניתוח (תלוי בסוג הניתוח והיקפו). בכל מקרה, אהיה זמין ואעמוד לרשותכם על פי הצורך, בכל שעה או יום בשבוע. בביקורת תשאלו לשלומכם בכלל ובהקשר לניתוח עצמו. תבוצע בדיקה של אזור הניתוח. כל הבדיקה והטיפול באזור הניתוחי יבוצעו על ידי בלבד. בשלב זה תקבלו הנחיות נוספות לגבי המשך הטיפול באזור הניתוח ולגבי מועד הביקורת