0544-788-499 א’, ד’ - 16:00-20:00

מתיחת בטן

נשים וגברים אשר סובלים מעודף עור ושומן ואף מסינר בטני (קפל בבטן התחתונה) הם המועמדים לניתוח זה. לעיתים העור העודף והקפל יוצרים גירוי עורי. הסיבה היא שינוי משקל מסיבי (לאחר ניתוחים בריאטריים להרזייה), לאחר הריונות בשל חולשת שרירי הבטן (פסיה) ובטן “עגולה”. בניתוח ניתן גם להסיר חלק גדול מסימני מתיחה בעור במיוחד אם הם נמצאים מתחת לגובה הטבור.

הניתוח שואף לחזק את שרירי הבטן ולהשטיח אותה תוך הצרת קו המותן. רווח נוסף מתקבל מהרמת אזור הערווה ועיצובו למראה צעיר וכן מהרמת הירך קדמית.

לאחר ייעוץ ובדיקה אוודא אם אכן אתם מתאימים לסוג זה של ניתוח. אבחן אם הציפיות שלכם תואמות את אשר ניתן להשיג בניתוח. אסביר בפירוט על כל היתרונות והתוצאות אשר ניתן להשיג בניתוח וגם על כל הסיבוכים האפשריים. סיבוכים הם אפשריים בכל ניתוח אך ניתן למזער אותם כך שהם נדירים. הבנה של ההליך ומידע מפורט שיינתן על ידכם בזמן הייעוץ יעזרו להביא לתוצאות הרצויות.  בזמן התמחות העל בברזיל ובקנדה למדתי ואני מיישם שיטות חדשות לחיזוק שרירי הבטן על ידי צורת תפירה ייחודית.

רצוי להיות במשקל יציב לפני הניתוח ואף לנסות ולחזק את שרירי הבטן. אם אתם מתכננים ירידה משמעותית במשקל או הריון אייעץ לכם האם זהו הזמן הנכון לביצועו. צלקות מניתוחים קודמים יכולות להגביל את תוצאות הניתוח.

במהלך הייעוץ הבטן תיבדק מבחינת צלקות קיימות, עור עודף, כמו שומן ומיקומה, סימני מתיחה ומיקומם, האם קיים בקע (הרניה), רפיון שרירי הבטן קיים קפל, מבנה הגוף בכלל.

אתם תשאלו על מחלות קיימות, מחלות וניתוחים בעבר, על נטילת תרופות, אלרגיות, נטייה לדימום, בעיות נשימה ולב, נטילת מדללי דם. אתם תדרשו בהמשך לבצע בדיקות דם, א.ק.ג וכן צילום חזה. במקרים מיוחדים תתבקשו לבצע תפקודי ריאות מאחר ולאחר הניתוח לובשים חגורה והניתוח עצמו מיצר את הבטן והמותן אשר מקשים על הנשימה.

מידע אמין ומלא ימנע ויקטין את הסיכוי לסיבוכים.

לעיתים אם קיים בקע או אם מבצעים ניתוח גניקולוגי (למשל כריתת רחם או שחלות) ניתן לשלב ניתוח זה עם הניתוח האסטתי ובכך לקבל החזר חלקי על הוצאות הניתוח ולחסוך בצורך בהרדמה נוספת. ההחזרים תלויים בביטוחים הקיימים ובכיסוי אשר עליהם אתם מבוטחים. במידה ומעורב ניתוח רפואי ולא אסטטי לרב הניתוח יבוצע במסגרת מרכזים רפואיים המאושרים לביצוע ניתוחים אלה בכדי להבטיח את בריאותכם וביטחונכם בזמן הניתוח ולאחריו.

הניתוח משאיר חתך רוחבי בבטן התחתונה . אם קיים חתך קודם לרב זה יוסר ואף יתוקן. לרב אתם מתבקשים להביא תחתון או בגד ים בכדי לתכנן את קו הצלקת לאחר הניתוח ובכדי לאפשר לכם לחזור וללבוש בגדים בנוחות. לפעמים קו החתך / צלקת הוא שונה תלוי בצלקות קודמות הקיימות. לאחר בדיקתכם יהיה ניתן להסביר ולהראות את האפשרויות המתאימות לכם. חתך לרב הוא לרוחב כל הבטן. אם מבוצעת מתיחה “קטנה ללא הזזת טבור יתכן ורוחב החתך יהיה קטן יותר.

מכיוון שמסירים את כל העור והשומן מאזור הערווה ועד הטבור יש להוציא את הטבור הקיים דרך “לולאה” חדשה, בכך לרב טבור מעוות יקבל צורה ומראה צעיר יותר.

לאחר הניתוח הבטן תראה שטוחה ותקבלי מותן צרה יותר וטבור “חדש”. בניתוח איני משאיר תפרים חיצוניים ולכן אין צורך בהוצאת תפרים. צורה זאת מקלה על ההחלמה ועל הבדיקה לאחר הניתוח.

סיבוכים לאחר ניתוח זה הם נדירים. מעבר לסיכונים הרגילים של כל ניתוח כמו דימום, זיהום וצלקות לא תקינות התלויים לרב ביכולות הריפוי של הגוף שלכם קיימים סיבוכים ספציפיים לניתוח זה כמו שינוי חוסר תחושה מעל אזור הצלקת לתקופה ארוכה של חודשים, או לצמיתות. לרב מושארים נקזים לאחר הוצאתם יכול להצטבר נוזל הנקרא סרומה ויש לנקזו. יש אפשרות לקרישי דם ברגליים ובריאות ולכן ננקטות פעולות בזמן הניתוח ולאחריו על מנת להקטין את הסיכון. במהלך הניתוח ולאחריו את תקבלי מכשיר מיוחד ל עיסוי הרגליים עד לשחרורך. כמו כן את תקבלי עזרה לעמוד מחדש כבר ביון הניתוח או מיד ביום לאחריו גם אם תהיי כפופה. לרב קיימים שטפי דם באזור הניתוח ונפיחות בבטן תחתונה, ערווה ואף ברגליים. הבצקות חולפות עם חזרתך לתפקוד.

יש לקחת חופשת מחלה של כשבועיים. לאחר הניתוח עלייך להשתמש בחגורת בטן כ- 6 שבועות ולהימנע מפעילות פיזית לפחות ל-6 שבועות שלאחריהם תחזרי לפעילות מלאה בהדרגה. ניתן לחזור ליחסי מין אחר הוצאת הנקזים ולא לפני כשבועיים לאחר הניתוח. בהתאם להחלמתך יתכנו הוראות שונות.

מאחר והניתוח מבוצע בהרדמה כללית ובכדי להקל עלייך ביממה לאחר הניתוח את תישארי להשגחה ללילה אחד. בבוקר אבוא לבדוק את אזור הניתוח ותקבלי הוראות מפורטות על התנהגות ותרופות אשר עלייך לקחת לאחר הניתוח.

את תוזמני לביקורות תכופות עד להוצאת הנקזים (ב”כ 3-10 ימים לאחר הניתוח), במהלך ימים אלו את תהיי בקשר יום יומי איתי לגבי תזמון להוצאתם ובכל שאלה או בירור באם יהיה צורך. בשחרורך למחרת הניתוח רצוי שיהיה מלווה וכן מישהו בבית אשר יוכל לעזור לך להחלים בימים הראשונים לאחר הניתוח.

תוצאות הניתוח לרב מאוד מתגמלות על התהליך. התוצאות יכולות להישאר יציבות לשנים רבות אלא אם יהיה הריון נוסף ו/או שינויים גדולים במשקל (עלייה או ירידה).

הצלקות לרב יהיו אדמדמות בחודשים הראשונים ולאחר חודשים ועד שנתיים הן ילכו ויטשטשו. לרב מיקום הצלקות מוסתר ומאפשר לבישת ביגוד נוח וחושף.

במהלך הביקורות לאורך תקופה ארוכה אבדוק את איכות הצלקות ואמליץ על טיפולים בהתאם להתקדמות החלמתכם.