0544-788-499 א’, ד’ - 16:00-20:00

שחזור שד – אונקופלסטיקה

צריך ניסיון רב בניתוחים לשחזור השד בצורותיו השונות. השיטה הטובה והנכונה ביותר תותאם לגופך להשגת התוצאה המיטבית.

שחזור שד מבוצע לרב בשיתוף עם כירורגים כלליים ואונקולוגים מומחים בניתוחי שד. ניתן לבצע שחזור מיידי או מאוחר ובהתאם לחסר שנוצר לאחר הוצאת גוש או כריתת שד. שחזור השד יכול להיות במקביל לטיפול כירורגי להוצאה וטיפול בגידול שפיר או ממאיר ו/או כפעולה מונעת (כריתת שד מניעתית). ניתן להגדיל ולהרים או להקטין את השד לפעמים תוך שיפור מראה, סימטריה, וצניחה שקיימים מתחילה או שנוצרו לאחר הטיפול הכירורגי. כבר בתהליך הכירורגי ובתיאום עימם ניתן למזער את הנזק האסתטי ולתכנן מראש איך להשיג את התוצאה הטובה ביותר עבורך  תוך כדי הרמת, הקטנת או הגדלת שד(אונקופלסטיקה).

יש לצפות ששד משוחזר יראה מלא ומעוצב למראה צעיר, זקור וטבעי ויותאם לשד השני .

שחזור שיבוצע בשני השדיים יהי בשל מחלה הקיימת בשני השדיים או על מנת ליצור סימטריה ומראה אידיאליים ככל שניתן.

לפעמים ניתן לשמר את הפטמה ו/או העטרה. על פי המחלה ו/או הטיפולים שיבחרו איתך יהיה ניתן להשיג שד מעוצב על ידי מילוי החסר שנוצר תוך הרמה, הגדלה / מילוי בעזרת שתל סיליקון או הקטנה. תוצאות הניתוח יישארו לאורך זמן, דבר התלוי בעיקר בסוג העור ומשקל השד והשתל שיבחרו.

שחזור שד יכול להתבצע במקביל לטיפול הכירורגי – שחזור מיידי, או לאחר השלמת הטיפול הכירורגי ו/או האונקולוגי (כמוטרפיה או רדיוטרפיה) – שחזור מאוחר. לרב ההחלטה לגבי התזמון תילקח עמך, על פי רצונך ועל פי סוג המחלה ו/או הסיכונים הכרוכים בניתוח והמותאמים לך אישית.

יעוץ ובדיקה

במהלך הייעוץ ולאחר בדיקתך פרופ’ חייק ידון איתך על גודל השד וצורתו כמו על אסימטריה הקיימת בכל הנשים. פרופ’ חייק יבחן את צורת השד, נפחו, מיקום פטמה ועטרה, סימטריה בין השדיים, ואיכות העור וישאף להשיג את התוצאה הטובה ביותר בהתאם למצב השד לאחר הניתוח הכירורגי / אונקולוגי.

השינוי המיידי לרב משנה באופן משמעותי את מראה השד ואתה בטחון העצמי.  יוסברו לך השיקולים אשר נלקחים בחשבון בניתוחים לשחזור השד.

מידע מוקדם והכנות לניתוח שחזור שד

פרופ’ חייק יסביר לך על איך ניתן להגדיל, להקטין, להרים לשפר ולעצב את השד תוך השלמת הנפח החסר לאחר הטיפול הכירורגי. עלייך לציין את הדברים החשובים לך בצורת וגודל השד כדי שפרופ’ חייק יוכל להעריך האם ניתן לענות על ציפיותייך בניתוח. בהתאם לגילך למחלה והרקע הרפואי כמו גם הטיפולים אותם את עתידה אולי לעבור, תצטרכי להציג בדיקות המתאימות לך אשר משמשות להערכת סיכונים וכבסיס להשוואה לשינויים בשד לאחר הניתוח, בעתיד.

כל ההכנות יעשו בייעוץ משותף לכירורג והאונקולוג המטפלים.

מהלך ניתוח לשחזור שד

הניתוח יבוצע בהרדמה כללית. קיימות שיטות שונות לניתוח. השיטה תותאם לך על ידי פרופ’ חייק רק לאחר בדיקתך. אין שיטה אחת לכל סוגי השדיים ולכן יש להחליט ספציפית על הטכניקה המתאימה לך. בניתוח פרופ’ חייק יעצב וימלא את החסר שנוצר בנפח השד על פי רצונך ועל פי הניתן בהתאם למימדי גופך וצורתו. לאחר הניתוח פרופ’ חייק יטפל בך אישית ויעקוב אחר החלמתך.

קיים מגוון טכניקות לשחזור שד כולן מבוצעות על ידי פרופ’ חייק ומותאמות עבורך בלבד להשגת תוצאה מיטבית כדי שציפיותייך יתמלאו:

  • שחזור מיידי או מאוחר
  • חתך – כהקטנת שד, כהגדלת שד, כהרמת שד.
  • עם שתלים – עגולים, אנטומיים.
  • עם שתלי סיליקון או מי מלח.
  • עם שתל קבוע או מותחן.
  • עם העברת מתלה שריר מהבטן (רקטוס אבדומיניס), או שריר מהגב (לטיסימוס דורסי).
  • שחזורי פטמה ועטרה

סיכונים: נשים רבות עוברות ניתוח זה בהצלחה כל שנה ללא סיבוכים משמעותיים עם תוצאות טובות. הסיבוכים בניתוח זה הם נדירים. עלייך להקפיד על ההוראות הניתנות לך, לפני ואחרי הניתוח. פרופ’ חייק יפעל למזער את כל הסיכונים האפשריים. כמו בכל ניתוח קיימים סיכונים ויש כאלה שהם ספציפיים לכל חולה והן יוסברו בזמן הייעוץ ולאחר בדיקתך.